CO ROBIMY?

STAWIAMY NA ROZWÓJ

Osiągnięcie doskonałości jest wręcz niemożliwe, jednak dążenie do niej to dla nas codzienność.  Wyzwania pomagają nam odkrywać kim jesteśmy.
Nie jest to wyłącznie zabawa, dzięki której poznajemy swoje możliwości, ale praktyczne przygotowanie do życia.

WYCHOWUJEMY UCZĄC

Zadaniem młodej i ambitnej kadry, która swoją wiedzę i umiejętności czerpie z doświadczenia jest sprawianie by młody człowiek sam dla siebie, z własnej ochoty uczył się tego, co będzie mu potrzebne by móc osiągnąć sukces.
Naszym celem jest wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru. Poszukując autorytetów, sami chcemy się nimi stawać.

PRZEŻYWAMY PRZYGODY

Tak jak dla młodej harcerki ważne jest rozpalenie samodzielnie ogniska, tak samo istotne dla wędrownika staje się zdobycie Korony Gór Polski. Wszystko to przynosi nam zdrowie, szczęście, zręczność i zaradność. I najważniejsze – jest największą inspiracją do dalszego działania.

[huge_it_slider id=”5″]

JAK TO ROBIMY?

Piktogramy - programowe_Zielony_harcerstwo w ruchu

HARCERSTWO W RUCHU

wszelka aktywność na świeżym powietrzu – na łonie przyrody, z szacunkiem do natury. Propagowanie zdrowych zachowań, wędrówki, biwakowanie i obozowanie, wspólne przygotowywanie i spożywanie pełnowartościowych posiłków.

Piktogramy - programowe_Zielony_aktywnosc spoleczna

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

zespołowe podejmowanie działań (inicjatyw) na rzecz społeczności lokalnej w oparciu o rozpoznanie potrzeb najbliższego środowiska działania gromad i drużyn. Tworzenie projektów mających na celu poprawę jakości funkcjonowania wspólnoty lokalnej.

Piktogramy - programowe_Zielony_ciekawosc swiata

CIEKAWOŚĆ ŚWIATA

ciekawość Polski, Europy, świata; ludzi i kultur; przyrody – jej piękna i praw działania. Ciekawość po to, by poznać. Poznać po to, by działać.

Piktogramy - programowe_Zielony_sprawnosci na cale zycie

SPRAWNOŚCI NA CAŁE ŻYCIE

rozbudzanie zainteresowań, praktyczna nauka umiejętności przydatnych w życiu, techniki harcerskie wypełniane aktualnymi treściami, specjalności,
a także samoorganizacja, pilność i rzetelność w realizowaniu zadań.

Piktogramy - programowe_Zielony_braterstwo

BRATERSTWO

przyjaźń, nauka dialogu i szacunku mimo różnic, nawiązywanie
i utrzymywanie kontaktów z ludźmi, sprzeciwianie się  przemocy

Piktogramy - programowe_Zielony_radosny pariotyzm

RADOSNY PATRIOTYZM

promowanie Polski w świecie, optymizm i wiara we własne możliwości, postawa obywatelska, radosne przeżywanie świąt państwowych, orientowanie się w osiągnięciach Polaków.