Bez nazwyCzym jest Hufcostoria?

To próba spojrzenia na historię Hufca z różnych poziomów widzenia, zarówno szczepu, drużyny jak i pojedynczego członka ZHP. Jak na razie głównym źródłem informacji do stworzenia poniższych zestawień są Rozkazy Komendantów Hufca i Sprawozdania ze Zjazdów Hufca od 1975 r. (czyli roku w którym został reaktywowany Hufiec Legionowo), aż do dnia dzisiejszego

W zestawieniu „Ludzie” możecie znaleźć wszystkie osoby które przez minione lata przewinęły się przez rozkazy Komendanta. To samo dotyczy zestawień: „Drużyny”
i „Szczepy”, tyle że mając na uwadze niedoskonałość  informacji płynących z rozkazów
i sprawozdań

Proszę Was o dodanie własnych informacji o barwach, obrzędach, historii,
czym się zajmowaliście i przesłanie na adres: tskalkowski@gmail.com.
Dodatek „Rozkazy” to swego rodzaju spis treści dzięki któremu możecie dowiedzieć się kiedy dane  wydarzenie miało miejsce, np. „L3/88″ – oznacza że rozkaz wydano 15.04.1988 r.

Wreszcie w dodatku „Sprawozdania 1975-91, 92-99″ odnajdziecie  zeskanowane oryginalne Sprawozdania Komendy Hufca na Zjazdy Hufca w wymienionym okresie.
Jest to ciekawe źródło wiedzy o hufcu i o tym czym się w danym czasie zajmował, jakimi problemami żył.

Życzę miłej lektury i mam nadzieję że wesołych wspomnień.

Pozdrawiam, Tomek Skałkowski

Kliknij i zobacz naszą hufcostorię!