Strona Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów "Rój-Tom"

XI Wiosenne Czarowanie za nami!

UDOSTĘPNIJ
/
111

Niezmiennie, od jedenastu lat, w wiosennym harmonogramie harcerskich działań jest Wiosenne Czarowanie. Jak mówią organizatorzy, „Wiosenne Czarowanie” co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O’Czarowani piosenką i harcerstwem. Tym razem, zaplanowane na 15-17 maja wydarzenie, w związku z panującą na świecie epidemią COVID-19 musiało przenieść się do przestrzeni wirtualnej. Mimo tego ogromnego wyzwania, festiwal pod hasłem przewodnim SAVE THE WORLD, mimo, że nie wszyscy wierzyli w powodzenie tego planu, odbył się zdalnie.

Jak mówią organizatorzy:

Jesteśmy zadowoleni z efektów. Podczas festiwalu było ponad 50 podmiotów wykonujących, 4 koncerty gwiazd (Krzykaśki, Grupa na Swoim, Piotr Baka, Robert Kacprzycki). Byli z nami ludzie ze wszystkich krańców świata, nawet z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Mimo izolacji i powszechnych nastrojów osamotnienia, bardzo podbudowało nas to, że ludzie cały czas chcą śpiewać, radzą sobie ze śpiewaniem i cieszą się nim razem z nami.

Festiwal, jak co roku, oprócz przyciągnięcia wielu zainteresowanych, odbył się przy ogromnym wsparciu władz lokalnych, państwowych, harcerskich, przy współudziale finansowym Miasta Legionowa i pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Mazowieckiego, czy Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Mimo tego, że organizacja festiwalu w nietypowej dla niego formie stawiała przed organizatorami wiele wyzwań, dziękują tym, którzy wsparli festiwal w znaczący sposób.

Marcin Skaba i Michał Pogrudka oraz Tomek Kitaj to ludzie, którzy pomogli nam to wszystko zorganizować. Bez nich nie byłoby takiego efektu. Podziękowania należą się też Radiu Dla Ciebie, które wyemitowało nas na swojej antenie.

Sztab XI Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Wiosenne Czarowanie” tworzyli:

  • phm. Robert PRÓCHNICKI – komendant festiwalu
  • hm. Lidia KITAJ
  • dh Jan SIARKIEWICZ
  • dh Wiktoria CHORĄŻAK
  • dh Julia MAŁAJNY
  • dh Wiktoria BAŃKA
  • dh Natalia LENART
  • dh Krzysztof KANIEWSKI