Strona Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów "Rój-Tom"

Gra miejska w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

UDOSTĘPNIJ
/
158

Pierwszego sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, odbyła się rodzinna gra miejska. Gra rozpoczęła się na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie, w miejscu ważnym dla Powstania Warszawskiego w Legionowie. W budynku w którym dziś z najduje się muzeum, w sierpniu 1944 roku urządzony został szpital powstańczy. Tematem przewodnim gry było Powstanie Warszawskie. Uczestnicy wcielili się w małych powstanców i wykonywali różne zadania: musieli udzielić pomocy w szpitalu powstańczym, wydrukować plakaty propagandowe, przenosić broń, przekazywać meldunki, uszyć sobie opaskę, zaśpiewać powstańcze piosenki czy tez dostarczyć list z harcerskiej poczty polowej. Gra zakończyła się rozdaniem nagród, które nastąpiło po uroczystościach upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Wydarzenie było współfinansowane i współorganizowane przez: Urząd Miasta Legionowo, Muzeum Historyczne w Legionowie oraz Hufiec ZHP Legionowo im Szarych Szeregów „Rój-Tom”