Strona Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów "Rój-Tom"

Odszedł Janusz Kubicki, instruktor i niezawodny przyjaciel legionowskiego harcerstwa.

UDOSTĘPNIJ
/
781
pwd. Janusz Kubicki, fot: Fb/Matylda Durka

Na wieczną wartę odszedł dziś niespodziewanie pwd. Janusz Kubicki, instruktor Hufca Legionowo w latach 80., wicestarosta legionowski, członek Rady Przyjaciół Harcerstwa, przyjaciel legionowskich harcerzy, współtwórca i członek jury Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”.

Społeczność Hufca Legionowo składa wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim druha Janusza, który jako wesoły i zawsze uśmiechnięty zostanie w naszej pamięci jako nasz przyjaciel.

Można odejść na zawsze, by stale być blisko

ks. Jan Twardowski

Tak pwd. Janusza Kubickiego wspomina phm. Robert Próchnicki, współtwórca Wiosennego Czarowania, wieloletni instruktor Hufca Legionowo

Janusz Kubicki, pierwszy (w moim wówczas zuchowym świecie) instruktor z gitarą, czarujący muzyką, głosem, osobowością… Z uśmiechem pod wąsem… Rozkochał w sobie najpiękniejszą Druhnę ze Szczepu w Dwójce… Po latach ten Artysta niedościgły, zarówno muzycznie jak i społecznie, najpierw pomógł stworzyć a potem nauczył Wiosenne Czarowanie rozwijać skrzydła… Zbudował nam na lata jury festiwalu, pomagał na każdym poziomie i w każdej chwili. O Jego odejściu dowiedziałem się tuż przed spotkaniem festiwalowego BIOS. Staliśmy w kręgu w milczeniu. (…)

Komendantka Hufca Legionowo wydała rozkaz specjalny Ls2/2020 i ogłosiła żałobę w Hufcu do 22.03.2020