Strona Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów "Rój-Tom"

Podsumowanie Kursu Drużynowych Gilwell

UDOSTĘPNIJ
/
179

W dniach 6-8 grudnia odbył się drugi zjazd kursu drużynowych Gilwell zorganizowany przez nasz hufiec. Kurs rozpoczął się w sierpniu w miejscowości Mełchów, tam przyszli drużynowi odbyli znaczną część zajęć kursowych, rozbili obozowisko, budowali swoje kuchnie oraz uczestniczyli w wędrówce i poznawali okolicę. Zadanie było współfinansowane przez UM Legionowo. Drugi zjazd kursu upłynął pod znakiem służby i był przygotowany przez kursantów. Mieszkaliśmy w salach przykościelnych wspólnot młodzieżowych, zwiedziliśmy muzeum Pana Tadeusza oraz podsumowaliśmy kurs. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy ukończenia kursu i mogą być drużynowymi gromad zuchowych, drużyn harcerskich i drużyn starszoharcerskich. Wszystkim gratulujemy, dziękujemy kadrze i gościom prowadzącym zajęcia.