Strona Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów "Rój-Tom"

Sztafeta Niepodległości 2019

UDOSTĘPNIJ
/
208

10 listopada grupa 8 śmiałków uczestniczyła w przekazaniu Ognia Niepodległości, ognia zapalonego na cmentarzu legionowym na Wołyniu, okolicy gdzie podczas pierwszej wojny światowej żołnierze zbudowali osadę wojskową zwaną Legionowem – pierwowzorem dla nazwy naszego miasta.

Ogień z Polskiego Lasku jak Ukraińcy nazywają miejsce położenia cmentarza do Warszawy przywieźli w sztafecie rowerowej harcerze z hufca Zgierz, a z Warszawy do Legionowa w Sztafecie Rowerowej Ogień Niepodległości harcerze z hufca Legionowo.

Ogień po przejechaniu 824 km został złożony pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Legionowie wobec licznie zgromadzonych harcerzy hufca Legionowo, rodziców i zainteresowanych mieszkańców.

Dziękujemy za okazane wsparcie podczas organizacji naszej sztafety.